Masáže

Na výber máte niekoľko druhov masáží:

  • klasická masáž

celotelová, čiastočná,
chrbta, šije,
rúk, nôh, tváre

  • športová masáž

  • relaxačná masáž

  • reflexná masáž


Cenník masáží Aqua Spa Gánovce

  CENA za 1 masáž DOBA 5 vstupov 
Klasická masáž celotelová 19,00 € 60 min 85,00 €
Klasická masaž čiastočná 11,00 € 30 min 50,00 €
Klasická masáž tváre 6,00 € 15 min 27,00 €
Klasická masáž tváre + maska 7,00 € 10 + 20 min 31,00 €
Klasická masáž šije 5,00 € 10 min 22,00 €
Klasická masáž chrbta                               7,00 € 15 min 31,00 €
Klasická masáž rúk 8,00 € 2 x 10 min 36,00 €
Klasická masáž chodidiel 11,00 € 2 x 15 min 50,00 €
Klasická masáž nôh 15,00 € 2 x 20 min 67,00 €
Relaxačná s čokol. maslom 14,00 € 40 min 63,00 €
Športová masáž čiastočná  15,00 € 30 min 67,50 €
Športová masáž celotelová 25,00 € 60 min 112,50 €

 

TÁTO PONUKA SI VYŽADUJE ČASOVÉ PLÁNOVANIE


Klasická masáž

Klasická masáž je vykonávaná množstvom hmatov. Klasická masáž má vplyv pri prepracovaní, strese, chorobách pohybového aparátu, dlhodobej nehybnosti, vnútorných chorobách, poúrazových a pooperačných stavoch a tiež poruchách lymfatického systému. Ak sa rozhodnete pre túto masáž, je dôležité v prípade, že trpíte vysokým krvným tlakom, alebo inými závažnými ochoreniami upozorniť na to maséra. Pôsobením na mäkké časti tela masáž prináša človeku hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Jej cieľom je teda dodať celej osobe harmóniu tela a mysle, priaznivo vplýva na zmeny vyvolané prekonanými chorobami alebo fyzickou či psychickou námahou. Výsledkom preto nie je len uvoľnenie a oddych, ale tiež posilnenie zdravia a zvýšená odolnosť organizmu.

Indikácie

ochorenia pohybového systému, subakútne a chronické kĺbové zápalové procesy, vertebrogénne syndrómy – cervikokraniálny, cervikobrachiálny, lumboischialgický , ochorenia svalového aparátu, ochorenia šliach a fascií, ochorenia kĺbových púzdier a väzov, deformácie chrbtice a chybné držanie tela, masáž pomáha odstrániť zvýšené napätie svalov a zabraňuje vzniku kontraktúr, tým sa zlepšuje prekrvenie svalstva a iných tkanív, podporuje hojivé procesy, vstrebávanie krvných výronov a výpotkov

Kontraindikácie

akútne horúčkovité ochorenia, infekčné ochorenia, celková telesná slabosť, hnisavé ochorenia kože, plesne, infekcie, pokročilá artérioskleróza, osteoporóza, krvácavé stavy, akútne zápalové ochorenia a zlyhávanie životne dôležitých funkcií

Zdravotné riziká infekčné: nákazy kože, prenosné ochorenia kože a povrchových slizníc, hnisavé ochorenia kože, vredy, zápaly mazových a potných žliaz, ruža, parazitálne choroby kože, pohlavné choroby

Športová masáž

Cieľom športovej masáže je dopomôcť športovcovi k podaniu maximálneho výkonu, a tiež urýchliť regeneráciu organizmu po výkone. Z tohoto dôvodu má i svoje špecifické rozdelenie na masáž prípravnú, pohotovostnú a masáž v prestávkach medzi jednotlivými výkonmi.

Masáž pohotovostná sa vykonáva tesne pred výkonom alebo pred namáhavým tréningom a slúži ako súčasť rozcvičenia.

Reflexná masáž

Reflexná masáž : sa používa lokalizovaný tlak prstov na dráždenie reflexných bodov – chúlostivých nervových zakončení, akoby spúšťacích bodov (trigger points), ktoré odzrkadľujú jednotlivé orgány a ich funkcie. Pôsobením tlaku dochádza k zmierneniu bolesti a odstraňuje sa aj dysfunkcia v iných častiach tela.

Ide o formu špeciálnej reflexnej terapie, pri ktorej sa liečebný zásah vykonáva predovšetkým cestou nervových spojov a zakončení v oblasti zvolených reflexných oblúkov. Aplikuje sa v miestach druhotných zmien reflexne vyvolaných ochorením, pričom sa vyhľadávajú miesta so zmenenou citlivosťou kože.

Indikácie

Reflexnú masáž vykonávajú iba kvalifikovaní fyzioterapeuti. Je vhodná pri bolestiach z krčnej chrbtice, plecových kĺbov , pri iných funkčných bolestiach , pri migrenóznych bolestiach hlavy, pri neurocirkulnčnej slabosti a pri vazoneurózach . Reflexná masáž je obvykle lekárom predpisovaná pri nasledovných stavoch: reflexná masáž chrbta v horných segmentoch hrudnej chrbtice, masáž šije a krku a reflexná masáž bedrových a dolných hrudných segmentov.

Kontraindikácie

Kontraindikáciou reflexných masáží sú stavy , ktoré vyžadujú absolútny pokoj, horúčkovité a infekčné choroby , akútne zápaly a plesňové onemocnenie kože. To znamená, že reflexná masáž nôh sa neodporúča, ak máte na nohách otvorené rany, vyrážky, pleseň alebo iné príznaky infekcie či zápalu. Nie je vhodná pri cukrovke, kŕčových žilách ani počas tehotenstva, pri horúčkových, zápalových a infekčných ochoreniach, rovnako ani pri diagnostikovaní nádorových ochorení. Povzbudením činnosti niektorých orgánov môže prísť k subjektívne nepríjemným reakciám, ktoré však odznejú (nevoľnosť, bolestivosť v chorom orgáne a podobne). Súčasná kombinácia reflexnej masáže s masážou klasickou je nevhodná

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná terapia využíva tlak a masáž reflexných zón. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán, takže účinok je okamžitý, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch.